nedeľa 4. septembra 2016

O STRETNUTIACH A TVAROVANÍ

V našom živote nás menia ľudia, ktorých stretávame. Tvarujú nás ako kus hliny svojimi kritikami aj pochvalami. Pri veľkom separovaní izbových spomienok som držala v rukách papier s časovou osou. Výmysel mladej praktikantky a snaha o zaznamenanie nášho doterajšieho plávania mladými rokmi. Boli sme druháci na strednej a môj záznam končí dátumom stretnutia s chlapom, s ktorým som doteraz. Keď sa spätne obzriem som úplne iná osobnosť. Malé čiarky na osi prepojené rokmi a inicálkami mi hodili pravdu do očí. Tvarujú nás ľudia. Niektorých stretneme len na malú chvíľu či pár mesiacov. Letný románik, prvé zaľúbenie, prvé depky a najlepší priatelia. Potom som rovnú os preškrtla a veľkým napísala zmena. Zrejme som po nej túžila a pritiahla si k sebe človeka, ktorý to dokázal urobiť, keď ja som nemala dostatok odvahy.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, do akej miery je váš život ovplyvnený inými ľuďmi? Možno máte okolo seba vysávačov energie, možno naopak pozitívnych slniečkárov, možno motivátorov a možno najväčších kritikov, na ktorých sa často hneváte, no v konečnom dôsledku ste vďační, že im práve vy môžete hľadieť do očí a rozviesť úprimný rozhovor bez obáv. Tak plávame týmto životom a neskôr sedíme na zemi v hromade vecí a plníme zberné koše starými papiermi, spomienkami a nostalgiou, s ktorou sa lúčime. Keď čítate staré zápisky, poznámky, možno tajné denníčky, uvedomujete si, kam ste sa až posunuli? Aké veľké kroky ste spravili?

Okrem časovej osi sme na papier kreslili aj svoje vnútro. To moje bolo chaotické, machuľovité a s malými oknami. Dnes by boli machule menšie, pridala by som kvet a lúče slnka. A čo vy?

C.

5 komentárov:

  1. V prvom rade krasne fotky :) V druhom rade, ja som obklopena len a len pozitivnymi ludmi, ktori su na jednej vlne ako ja :) pred par rokmi som sa rozhodla vsetko ine vylucit zo svojho zivota a aj ked som tak dosla o 90% mojich znamych je to popravde super a som omnoho stastnejsia :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja sa snazim obklopovat pozitivnymi ludmi, ale nie stale o ide. Moje vnutro je chaoticke tak ci tak, ale snazim sa ho obcas dat na spravnu kolaj :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Ja som zistila, že obklopovať sa pozitívnymi ľuďmi je veľmi dôležité a všetko ostatné treba zo života vyradiť. Mnohokrát to však nie je také jednoduché a samozrejme aj nie vždy sa to dá, ale treba to ovplyvniť aspoň do takej miery ako vieme.

    OdpovedaťOdstrániť