sobota 2. mája 2015

HAIR CARE REVIEW: MADE IN FRANCE


Máme tu máj - lásky čas. A plný facebook fotiek pod čerešňou, ale to klišé k tomu asi patrí. Na začiatok takto, ľúbte sa, pretože nenávisti máme okolo seba až príliš.

No na začiatok nového mesiaca mám pre vás aj recenziu, spomínanú v článku o kozmetike. Dnes vám predstavím olej, ktorý mi robí spoločnosť už takmer štvrtý týždeň. K tejto krásnej vôni a príjemnému zloženiu som sa dostala prostredníctvom spolupráce s e-shopom Franca.sk 
Veľmi milá Adriana mi ponúkla spoluprácu s novou kozmetikou, rozširujúcou svoje produkty na slovenskou trhu. Ide o niekoľko značiek pochádzajúcich z južného Francúzska. Obsahujú rôzne hydratačné oleje, pre svoju výrobu využívajú kvety, ovocie, orechy a mnohé iné výnimočné drobnosti z francúzskych lokalít Provence a Cote d´Azur.

Samozrejme, že ma ponuka spolupráce okamžite potešila, keďže je moja úplne prvá (a práve som stratila panenstvo vo svete blogerov). No nevrhla som sa po nej hneď len kvôli tomu, že och! ponuka! Nechcem mať na blogu skrytú sponzorskú reklamu a o každej spolupráci budem hovoriť otvorene, aby ste aj vy vedeli prečo. Po prečítaní mailu a prvotného nadšenia som si otvorila webstránku eshopu a veľmi príjemne sa potvrdilo moje prvotné nadšenie. Produkty majú naozaj zaujímavé, pekné a považujem to za oživenie nášho trhu. Po dohode s Adrianou, že po negatívnych skúsenostiach tu nebudem budovať vzdušné zámky chvály, som súhlasila a následne som si vybrala jeden z produktov na vlasy. Konkrétne ide o značku Le Petite Marseillais. A po dlhom úvode, poďme recenzovať.


Rada investujem do svojich vlasov. Keďže sú dlhé, husté a ja niekedy využívam ešte aj žehličku, treba im dopriať poriadnu starostlivosť. Ako som už spomínala v minulých článkoch, mám rada oleje na vlasy, a tak to bola moja jasná voľba.
Olej testujem už približne štvrtý týždeň. Zaujalo ma jeho zloženie - obsahuje arganový olej, bambucké oleje a je bez škodlivých parabénov. Je určený pre suché, poškodené vlasy no určite prospeje aj vlasom normálnym.
Fľaštička je celá obalená do francúzštiny. Čo ma celkom prinútilo oprášiť moju starú dobrú franinu. Prekvapivo som väčšine vecí rozumela, no ak nie ste práve zdatní v tomto jazyku, eshop vám na svojich stránkach ponúka celý preklad a spôsob použitia. Olej môžete použiť pred umytím ale aj po umytí. Pred na celkovú výživu, po na ochranu, dodatočnú výživu po umytí alebo aj pre ľahšie rozčesávanie. Ja som olej po celý čas nanášala po celej dĺžke vlasov a na končeky pred ich umytím. Vlasy som ešte rozčesala a elixír nechala pôsobiť takých 15 až 20 minút. Potom som si ich umyla tak ako zvyčajne. Vôbec sa nemusíte báť, že by sa vám vlasy rýchlo premastili. Ja som ho dávala naozaj na celé vlasy a neprinieslo to žiaden nepríjemný efekt.
Po zmytí sa vlasy dali ľahšie rozčesať a po vyschnutí boli aj na dotyk príjemne hladké. Ja používam k celkovej starostlivosti ešte aj iný olej po umytí, hlavne na končeky. No v kombinácii s týmto, som mala neskutočne jemné vlasy aj po vyžehlení. Za veľké plus považujem tiež to, že úžasne vonia! Ak chcete mať vlasy krásne prevoňané, odporúčam použiť kvapku oleja napríklad do suchých vlasov.

Olej skúšala aj sestra, ktorá má rovnaké vlasy ako ja s tou výnimkou, že ich nezaťažuje žehlením. No sama priznala, že má po ňom príjemne hladké vlasy na dotyk. Takže sme sa zhodli.

* olej krásne vonia 
* neobsahuje parabény
* nezaťažuje a nepremasťuje vlasy
* uľahčuje rozčesávanie - s vlasmi sa po jeho použítí lepšie pracuje
* vlasy sú jemnejšie, zbytočne sa nezapletajú

Po umytí som ho použila asi len raz, a to zopár kvapiek do suchých vlasov. Vôňa bola neuveriteľne krásna a aj dlho vydržala. Do tej sa jednoducho zamilujete.

Posúdiť to, či sa mi vlasy nejako polepšili, alebo majú menej poškodenia ani nemôžem. Keďže podľa môjho názoru, ak si vlasy fénujete, respektíve žehlíte musíte používať hydratačné šampóny a ochranné prípravky, pretože inak vám to žiadaný efekt ani nedá. A ak ich máte už úplne zničené, nič vám ich doslova nevzkriesi, môžete dostať pekný hladký efekt, no akonáhle vyradíte niektoré produkty, efekt sa pravdepodobne stratí. Potom pomôžu už len asi nožnice, hlavne na suché zničené konce. Práve preto sa aj ja budúci týždeň práve pod tie nožnice chystám.
No čo môžem posúdiť je práve ten efekt. Efekt naozaj pekných na dotyk jemných vlasov, pretože ak už do štruktúry svojej koruny krásy zasahujete, treba ju odmeniť zvýšenou starostlivosťou. Mňa tento olej presvedčil o tom, že Adriana si nevymýšľa a že Franca ponúka škálu rôznych produktov na telo aj vlasy, ktoré v sebe majú kvalitu a krásne vône.

So svojím výberom som veľmi spokojná. Rovnako sa veľmi teším z toho, že som vám mohla predstaviť novinku. Premýšľala som nad negatívami, no akosi nenachádzam žiadne. Je možno trochu odvážne tvrdiť o niečom, že to naozaj nemá negatíva, no ja som za tie týždne používania nič neobjavila a takisto ani sestra, ktorá testovala spoločne so mnou. Možno jedine to, že celý popis používania je vo francúzštine, no ako som spomínala, ľahko si to môžete nájsť pri danom produkte na webstránke. Fľaštička je plastová, čo považujem za skvelú vec, napríklad keď cestujete a chcete olej vziať so sebou. Je ľahký a nemusíte sa báť, že by sa rozbil. Super je aj to, že som ho na tú hlavu dala fakt veľa a po umytí som vlasy vôbec nemala mastné. Práve naopak, pekné, lesklé a jemné.

Na produkt som vám podala svoj vlastný pohľad a myslím, že stránky francúzskej kozmetiky stoja aspoň za zhliadnutie. Možno tam objavíte niečo pekné, voňavé aj pre seba.
6 komentárov:

 1. Pokud voní tak jak říkáš, tak bych si ho koupila už jen proto. Miluju šampony nebo všelijaké olejíčky, které krásně voní :) Což o to, že mi to nepomáhá, ale ta vůůně

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vonia krásne! opakujem to dokola.. ale je to tak, mám rada produkty, ktoré majú aj peknú vôňu, kvalitu a dobrý výsledný efekt :)

   Odstrániť
 2. Krásne fotečky, pôvabné a veľmi sa mi páči aj tretia veta hneď na začiatku, pravda :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Wow, tak to zní jako zázrak ! Tak si mě na něj nalákala že si jej snad ještě pohledám na internetu nebo na tom eshopu ! :)

  LenaČerge

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. určite za to stojí :) ja ho veľmi rada používam.

   Odstrániť