streda 16. marca 2016

HELLO, IT´S ME


Svet sa akosi zbláznil. Alebo aspoň informácie o ňom. Z jednej strany vykúkajú voľby, kto koho ľúbi a kto nie. Z druhej strany vykúka blogosféra. Súťaže, recenzie, to som kúpila a na toto sa ešte len chystám. Haló? Ja si naozaj chcem niečo prečítať. V posledných dňoch mám pocit, ako keby sa aj ten blogosvet pomaly delil na dve časti. Recenzentskú a akúsi revolucionársku. Niekto je spokojný a píše, či sa mu produkt páčil alebo nie. Iný sa púšťa do veľkých zmien a odmieta spolupráce, nákupný materializmus a podobne. To je fajn. To ma teší. Ale ja si naozaj chcem niečo prečítať.

Často si prejdem zoznam príspevkov a objavím toho akosi málo. Chce to niečo milé, oddychové, nebakalárske, neodborné, necitačné, nevedecké... a tak ďalej. Potom skončím pri videách. A začínam byť presýtená britským prízvukom, no utešujem sa v tom, že tú štátnicu z angličtiny to možno vyrieši aj samé. Prosím.
Naposledy som u kamarátky na blogu čítala milý článoček s podmazom PR, avšak zaslúženým a vtedy mi bliklo v hlave. Prečo si neurobiť prehľad správ aj na blogu? Nemusia mi len slovenské denníky dávať najavo, čo považujú za topky tohto týždňa. Ja by som si rada niekde našla pár odkazov na zaujímavé lifestyle, či beauty, fashion články. Objavila možno zaujímavých, menej známych blogerov, ktorým to naozaj ide. A tak som sa rozhodla túto situáciu zmeniť a rozbehnúť nový štýl článkov. A viac vám nepoviem. Viac si prečítate. Áno, prečítate. Pretože dnes už akosi väčšina uteká na youtube. Ja viem, aj ja mám niekoľko obľúbencov, ktorých denne sledujem, no staré dobré čítanie mi z krvi nevyprchalo. Preto sa budem snažiť aj v novom koncepte trošku dokázať, že stále stojí za to nás reálne čítať, nielen preklikať fotky a tešiť sa z peknej farby topánok.

Týchto nápadov mám v hlave viac. Realita však ide proti mne a deadliny tiež. Tak ešte prosím vydržte a ja sa pokúsim byť tu častejšie. Písať litánie o tom, ako ma niečo štve alebo nestíham, no na druhej strane snažiť sa ukázať vám, že aj tak môžete byť šťastní a vysmiati s dobrou náladou. Tešiť sa z maličkostí, ako keď máte doma všetkých pokope, v piatok vás čaká voňavý koláč alebo majú brokolicu v akcii! A tak. Život je pekný. Užívajte ho. 
Niekedy mám pocit, že moje články nemajú hlavu ani pätu. Je to pásmo myšlienok, ťukaných slovo po slove. No páči sa mi. Opäť v tom cítim istú spontánnosť a tieto random články ma baví čítať aj u iných. A aby som nezabudla! Bola som fotiť tú najkrajšiu kolekciu veľmi talentovanej dievčiny, ktorú vám čoskoro vo fotkách predstavím a veľmi sa na to teším.
Bude to veľká fashion story!
Zatiaľ vám prajem tie najkrajšie dni.

(kresba by Vivien Mihalish)

12 komentárov:

 1. Ja mam tiež pocit, že takýchto blogov je tu naozaj len niekoľko. Skôr nájdem tento typ článkov na blog.cz ako na blogspote. Tu je väčšina blogov fashion a beaty. Veď každý píše o tom, čo ho baví. Ja by som tiež rada prispievala viac takých článkov, ale fakt neviem o čom. Keď už aj píšem, tak niečo z mojho života alebo ak sa niečo náhodou prihodí, no nie je to nič extra zaujímavé, o čom by som chcela písať.
  Alebo aj keď nájdem také články, tak su strašne dlhé. Nieže by to nebolo fajn, len sa v tých článkoch niekedy strácam. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mne samotné recenzie nevadia, mne začína vadiť skôr to, že na niektorých blogoch sa to zvrháva len na tie recenzie a reálne aspoň raz za čas nejaký článok, názor alebo len obyčajnú myšlienku tam vôbec nie je vidieť. aj beauty aj fashion sa dá napísať zaujímavo a nápadito, treba len mať chuť a človeka to musí baviť :) a áno niekedy sú dlhé, vtedy už ide aj o to členenie, prípadne fotky, nejako to rozdeliť, aby to čitateľa vôbec bavilo. aj mňa niekedy odradí dĺžka článku, no sú blogy, pri ktorých aj tie slohy čítam rada, pretože viem, že sú dobré a že ma nesklamú :) ale je to naozaj o tom, či to daného autora baví. :) ďakujem za komentár!

   Odstrániť
 2. máš úplnú pravdu, Cokinelle, ale našťastie, tomu úmornému stĺpcu všetkých blogov, ktoré followujem a píšu presne o tom, čo si konštruktívne zhodnotila robíš renomé práve TY! Lebo viem, že vždy keď sem zablúdim, nájdem tu tú myšlienku a naozaj si niečo prečítam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je jen málo blogů, které mě doopravdy baví, všechny mi už bohužel přijdou na jedno brdo - recenze, kosmetika, spotřebováno, haul, článek o hřebenu, to je jedno :) nejvíc ale nesnáším ty ultrakrátké články, které autorka ukončí hned v úvodu, jestli víš, co myslím :/ Cappuccino Lover

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. áno, myslím, že viem. často je to pri otufitových článkoch, to ma aj mrzí. myslím, že sa dá napísať aj kratší článok, no zároveň s nejakou výpovednou hodnotou :) a ďakujem za komentár :)

   Odstrániť
 4. Joj, teším sa na fotky kolekcie a celkovo som zvedavá o akú dievčinu ide. A ešte viac sa teším na nový koncept článkov, juj, no som zvedavá veľmi. A takéto random kecačky mám jednoducho najradšej! :) A k tým blogom, ja neviem aj ten môj sa hneď na začiatku akosi zvrhol ku kozmetike a niekedy mám pocit, že to nemôže nikomu nič prinášať, ale baví ma to a tak o tom píšem. Snažím sa čo najlepšie, ale naneštastie nie som najlepší pisateľ. Narozdiel od teba! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem, to je krásny kompliment, ani neviem, či si ho zaslúžim s toľkou pravidelnosťou teraz :D a už v jednom komentári som spomínala, že aj kozmetika sa dá písať pekne a zaujímavo. a myslím, že tvoj blog je jeden z tých a je vidieť, že ťa to baví, to je hlavné :)

   Odstrániť
 5. Hodně zajímavý článek, opravdu. Díky němu (Tobě) jsem se i já zamyslela nad svým psaním a máš úplnou pravdu v tom, jak většina článků funguje. Taky si chci někdy něco jen tak přečíst, ale buď nic nenajdu a nebo mě to vůbec nezaujme. Těším se na další Tvé články!

  Hezké Velikonoce,
  Piosek

  OdpovedaťOdstrániť