pondelok 2. mája 2016

IT´S GONNA BE MAY

Uf. Tak som tu! Ešte sa neplazím cez víťaznú pásku s dvomi písmenkami titulu vo vrecku. No som na polceste! Dnes vás trošku otestujem a článok je bez foto. No to ste si už asi stihli všimnúť. Čítate?


Moja bakalárka, s ktorou som zdolávala v posledných týždňoch veľký boj, ešte väčší pri odovzdávaní (stretnutie so slovenskou byrokraciou by mohlo byť dobrodružným románom) je už fuč, odovzdaná a už sa čaká len na posudok. A obhajobu, samozrejme. Taký detail, na ktorý neustále zabúdam. Aj keď to bol boj, aj tak tie strany presahujúce maximum milujem. A teraz, otázky typu, mesiac som tu nebola, čo som robila? Väčšinou písala, užívala si pár dní voľna, skúškovala medzi tým a potom som si spomenula na to, že aha! asi chcem pokračovať aj na vyšší stupeň, a tak opäť zdravím, slovenská byrokracia. A taký bol môj apríl. Ubehol rýchlo, fakt mega rýchlo. Ani neviem kedy. A už to vidím, že tak ubehne aj máj. Nebudem vám klamať, žiadne úžasné plány nemám, najbližší mesiac budem sedieť nad tonou papiera a učiť sa na štátnice. Yes! (pretože dejiny žurnalistiky naozaj potrebujem a bez štátnic z dejín novinárčiny by predsa novinár ani byť nemohol) Okrem dejín, ktoré ste už párkrát na blogu mohli zazrieť ak ma sledujete dlhšie, čaká na moje mozgové závity slovenčina naša ľúbezná a samozrejme, také tie obkecy ako žánre, do ktorých sa aj tak nikto nikdy nezmestí, štylistika, ktorá je už skôr v učebniciach ako v praxi a taká tá metodika, akože teoreticky viete všetko, čo máte robiť, no v praxi vás prekvapí, že vlastne neviete nič. Takže sa u mňa nekonal bozk pod čerešňou, možno aj preto, že som už dávno žiadnu rozkvitnutú nevidela. Prvý máj som strávila čítaním knihy, konečne po dlhej dobe, takže som tým úplne prejavila svoju lásku. No a najbližšie týždne, ako som spomínala, ma čaká výstražný strašiak 30. máj a moja nádej, že budem stíhať.


Evidentne som si v blogovaní naozaj dala pauzu. Ale svitá na lepšie časy (dúfam). A stále je to moja záľuba, môj ventil a moje veľké potešenie, ak si niekto z týchto výlevov reálne niečo zoberie.

Majte sa krásne, ľúbte sa, nielen v máji, ale každý deň.

3 komentáre: